Bez kategorii

Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy, jest chorobą dotykającą młode osoby w wieku dojrzewania. Jest chorobą polegającą na powstawaniu stanów zapalnych mieszków łojowych. Na chwilę obecną specjaliści wyróżniają cztery podstawowe zjawiska, które przyczyniają się do powstawania trądziku młodzieńczego. Zjawiskami tymi są: nadmierna produkcja łoju, zaburzenie wzrostu komórek, które wyściełają przewód wyprowadzający gruczoł łojowy, mnożenie się bakterii Propionibacterium acnes, jak również odczyn zapalny.

Trądzik młodzieńczy występuje u około 95% populacji w wieku między 11, a 30 rokiem życia. Także osoby, u których występował u kogoś w rodzinie trądzik młodzieńczy są w grupie ryzyka, że zachorują na tą właśnie dolegliwość. Jak każda dolegliwość, tak i trądzik młodzieńczy niesie za sobą powikłania w postaci blizn i przebarwień. Niekiedy powikłaniami tymi może być również gorączka i bóle stawów.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie!

Leczenie

Trądzik młodzieńczy należy leczyć u dermatologa, a nie jak sądzi wiele osób – u kosmetyczki. W najlżejszych przypadkach trądziku stosuje się miejscowo preparaty przeciwbakteryjne bądź antybiotyki. Jeśli trądzik jest bardziej zaawansowany stosuje się doustne kuracje antybiotykowe. Trądzik to zmora nie tylko nastolatków, ale również osób starszych. Jeśli nie będzie leczony to będzie rozprzestrzeniał się na większe obszary skóry, tworząc ostre zmiany ropne, stany zapalne, a także szpecące blizny. Osoby, które nie leczą trądziku zazwyczaj odcinają się od znajomych i bliskich. Ty tego nie rób! Udaj się do dermatologa, który wskaże Ci odpowiednią drogę do wyleczenia się z tej przypadłości.

Jak walczyć z trądzikiem młodzieńczym?

W internecie znajdziesz mnóstwo metod na walkę z trądzikiem. Jednak najskuteczniejszym środkiem są tabletki Nonacne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *