Bez kategorii

Trądzik na plecach – jak się go pozbyć

Problem z trądzikiem coraz bardziej rozprzestrzenia się w naszym społeczeństwie, nie jest to już zmora jednostek, ale całych grup ludzi, którzy ciągle szukają skutecznego panaceum na pozbycie się pryszczy. Jakie są przyczyny trądziku, tego jeszcze nie jesteśmy w stanie ustalić z całą pewnością. Jedni podają, że to przez zmiany hormonalne, inni, że przez toksyny i nieodpowiednią dietę, a jeszcze dla innych pryszcze są chorobą psychosomatyczną, która ujawnia się poprzez fakt, że nie kochamy i nie akceptujemy siebie. O ile pryszcze na twarzy są stosunkowo łatwo dostępne, to już trądzik na plecach przysparza wielu problemów. Jak sobie z nim radzić?

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie!

Przede wszystkim warto pomyśleć o kąpielach, używanie sporej ilości kosmetyków z SLS do mycia sprawia, że skóra wydziela jeszcze więcej łoju i przez to powstaje stan zapalny, kiedy pory nie są w stanie się właściwie oczyścić. Kąpiele z delikatnymi detergentami i z dodatkiem ziół, mogą być sporą ulgą. Na trądzik na plecach bardzo pomocna jest szałwia, wystarczy tylko wrzucić kilka torebek do wanny z ciepłą wodą i w pewien sposób złagodzimy chorą skórę. W przypadku rozdrapanych pryszczy pomocne może być przemywanie raz na jakiś czas spirytusem salicylowym i nakładanie specjalnej maści.

W aptekach znaleźć możemy wiele specyfików, które aplikować można nie tylko na pryszcze na twarzy, ale również na trądzik na plecach. Ich skuteczność zależy jednak w głównej mierze od systematyczności, poziomu naszej higieny oraz odpowiedniej, bogatej w składniki odżywcze diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *