Bez kategorii

Sposoby na trądzik

Kiedy stan twojego trądziku ulega zaostrzeniu nie czekaj – udaj się po poradę do apteki lub dermatologa.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie!

Podstawową metodą leczenia trądziku jest stosowanie intensywnych peelingów oraz żeli do twarzy, a następnie kremów do tego typu cery. Obok preparatów które możemy kupić bez recepty, istnieją te przepisywane przez lekarza – które mają działanie punktowe lub bardziej ogólne.

Podstawową grupą leków przeciwtrądzikowych są kortykosteroidy – które zmniejszają reakcję obronną skóry w miejscu zakażenia.

Działanie odkażające na skórę wykazują zarówno preparaty z siarką jak i antybiotyki w postaci żelów. Mają one za zadanie hamować rozwój bakterii beztlenowych które rozwijają się w mieszku włosowym.

Preparaty zawierające nadtlenek benzoilu pomagają w walce z przylegającym, zrogowaciałym naskórkiem. Ze względu na działanie podrażniające na zdrową tkankę, tego typu preparaty używa się miejscowo.

Inną grupą leków są retinoidy – terapia tego typu środkami wymaga ostrożności, gdyż nie może być stosowana u kobiet w ciąży (uszkadzają płód). Bardzo silnie złuszczają one zewnętrzne warstwy naskórka, łączone są także z naświetlaniami za pomocą lampy. Często terapia tego typu jest jedynym rozwiązaniem, szczególnie gdy zmiany wpływają na samopoczucie osoby chorej.

Świetnym rozwiązaniem są także leki recepturowe w formie płynu do stosowania miejscowego. W ich skład wchodzi na przykład kwas salicylowy, siarka, mentol – w proporcjach które mogą być dokładnie wybrane przez lekarza. Leki tego typu mają dużą przewagę nad standardowymi preparatami na receptę – nie zawiera konserwantów oraz substancji które mogą uczulać.

Pamiętajmy by leki na receptę zostały zawsze dobrane przez lekarza. Używanie leków które dostaliśmy od kogoś łączy się z dużym ryzykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *