Bez kategorii

Leczenie trądziku

Jeśli trądzik ma bardzo nasilony przebieg, jak najszybciej powinniśmy się udać do dermatologa by pomógł nam w rozwiązaniu problemów ze skórą. Preparaty na receptę dzielą się na kilka grup – warto je poznać.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie!

Retinoidy

Retinoidy wykazują bardzo skuteczne działanie jeśli chodzi o walkę ze zrogowaciałym naskórkiem – rozpuszczają go, hamując powstawanie nowych pryszczy. Stan skóry może się pogorszyć w pierwszych dniach kuracji, jednak z czasem bardzo poprawia się. Skuteczność tej metody można zwiększyć stosując odpowiednie naświetlania. Nie wolno stosować retinoidów u kobiet w ciąży. Wielu pacjentów narzeka na objawy niepożądane podczas tego typu terapii. Należą do nich przede wszystkim zwiększenie wrażliwości skóry oraz łuszczenie , bóle głowy.

Kuracja antybiotykowa

Leczenie trądziku antybiotykami jest związane zarówno z użyciem maści jak i przyjmowaniem antybiotyków doustnie. Czasem łączy się ją z innymi metodami kuracji – ta metoda będzie jednak u osób u których problem jest nasilony w dużym stopniu.

Antybiotyki takie jak tetracyklina, erytromycyna i klindamycyna przyjmuje się przez długi czas -czasem nawet pół roku, w stosunkowo dużych dawkach. Nie wolno zapominać o podawaniu bakterii kwasu mlekowego, które będą wspierały działanie przewodu pokarmowego.

U kobiet które borykają się z trądzikiem dobre efekty przynosi terapia za pomocą leków hormonalnych. Jako że problem związany jest z obecnością hormonów męskich, leki przeciwandrogenowe będą poprawiały stan pacjentki. Przy okazji mają one działanie normujące na cykl miesiączkowy. Ich zastosowanie powinno być wspólną decyzją pacjentki, ginekologa oraz dermatologa. Działanie tego typu preparatów zachodzi gdy lek jest brany regularnie – po odstawieniu preparatów problem bardzo często powraca.

Środki bez recepty?

nonacne

Jednak nie od razu powinniśmy poszukiwać pomocy w lekach na receptę. Często produkty bez recepty są równie skuteczne i dodatkowo w pełni bezpieczne – zwykle ich skład jest w 100% naturalny, jak np. w przypadku Nonacne. Tabletki te zawierają m.in. wyciąg z sarsaparili, witaminę C, cynk, wyciąg z pestek winogron oraz czerwoną koniczyne. Gwarantuje to, że te tabletki na trądzik będą niezwykle skuteczne i prawdopodobnie uchronią Cię od konieczności korzystania z drogich leków przepisywanych przez dermatologa.

Tabletki na trądzik Nonacne to produkt innowacyjny. Jednak jak każdy naturalny środek, nie daje efektów od zaraz – leczenie trądziku zawsze było długotrwałe. Pierwsze efekty pojawiają się zwykle po 10-14 dniach od rozpoczęcia kuracji, natomiast pełny efekt osiągamy po ok. 2-3 miesiącach stosowania. To i tak dużo lepsze efekty niż w przypadku stosowania większości popularnych środków, mocno reklamowanych w telewizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *