Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczna metoda wstrzykiwania przepisanej dawki danej substancji (np. witamin, minerałów, kwasu hialuronowego) bezpośrednio w skórę. Mezoterapia osiąga swoje efekty terapeutyczne poprzez pobudzanie skóry do samoregeneracji. Dzięki temu następuje przyspieszenie metabolizmu komórek, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, pobudzenie mikrokrążenia podskórnego i lipolizy. W zabiegu wykorzystuje się sterylne koktajle 3-4 substancji aktywnych. Skład koktajlu zależy od indywidualnego problemu skórnego pacjenta.

Korzyści ze stosowania mezoterapii igłowej

Dzięki zabiegowi mezoterapii igłowej w skórę wstrzykuje się substancje aktywne, które dobierane są indywidualnie w zależności od jej stanu, uruchamiając w ten sposób procesy jej regeneracji. Umożliwia to pracę nad różnymi problemami estetycznymi skóry poprzez dostarczenie jej optymalnych składników i poprawę jej ogólnej kondycji. Ponadto jest doskonałą kuracją profilaktyczną, która opóźnia procesy starzenia i zapobiega wiotczeniu skóry.

  • stymuluje aktywność komórkową, zwiększa nawilżenie i wspomaga syntezę kolagenu
  • pozostawia skórę promienną i odmłodzoną
  • poprawia elastyczność
  • odmładza skórę twarzy, szyi i dekoltu
  • leczy trądzik i poprawia wygląd blizn potrądzikowych
  • aktywuje produkcję elastyny i kolagenu
  • poprawia kontur twarzy
  • szybkie i subtelne, naturalnie wyglądające rezultaty

Mezoterapia igłowa – jak to działa?

Specjalna igła do mezoterapii zostanie delikatnie wprowadzona w skórę właściwą i dociśnięta do leczonych obszarów przez jedną do dwóch minut. Ten proces będzie powtarzany aż do uzyskania pożądanej liczby wstrzyknięć. Ta procedura zwykle trwa około 20-30 minut na sesję, w zależności od liczby miejsc wstrzyknięcia.

Przed zabiegiem stosujemy krem znieczulający w celu zmniejszenia dyskomfortu. Ostateczne efekty mezoterapii igłowej będą widoczne po 3-6 sesjach zabiegowych, które powinny odbywać się cyklicznie co 1-4 tygodnie. Dla podtrzymania efektów terapii, zabieg należy powtarzać co kilka miesięcy.