Bez kategorii

Trądzik różowaty – leczenie

Trądzik różowaty charakteryzuje się zaczerwienieniem, pajączkami i krostkami. Dolegliwość tą mogą wywoływać zaburzenia hormonalne, zaburzenia naczyniowo-ruchowe, a nawet geny. Na problemy z trądzikiem narażone są najczęściej osoby o jasnej karnacji, a także skórze naczyniowej.

Od czego zatem zaczyna się trądzik różowaty? Otóż zaczyna się od zaczerwienienia twarzy tzw., rumienia, który z biegiem czasu się utrwala, po czym pojawiają się pajączki, a na środkowej części twarzy grudki i krostki, którym towarzyszy świąd i pieczenie. Trądzik różowaty dzieli się na cztery podgrupy zachorowań: Erythematotelangiectatic różowaty – trwałe zaczerwienienie z tendencją do rumienienia się, populopustular różowaty – charakteryzujący się trwałym zaczerwienieniem z tendencją do czerwonych uderzeń i krostów, Phymatous różowaty – charakteryzujący się czerwonym i grubym nosem i rozszerzeniem naczyń krwionośnych twarzy oraz Ocular różowaty, który objawia się swędzeniem i pieczeniem w okolicach oczu.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie!

  • Jak leczyć trądzik różowaty?

Leczenie trądziku różowatego należy odpowiednio dobrać do jego podtypu. W najcięższych przypadkach leczenie trądziku może trwać nawet 2 lata. W leczeniu tego typu trądziku najczęściej stosuje się antybiotyki i maści, a nawet terapię laserem. Jeśli cierpimy na tę dolegliwość należy też zastosować odpowiednią dietę, wyeliminować pokarmy, które zawierają wysoko – fruktuzowy syrop kukurydziany, cukier, nabiał, gluten i orzeszki ziemne. Za to należy spożywać dużo produktów pełnoziarnistych, migdałów, warzyw liściastych, które zawierają dużo witaminy z grupy B. To wszystko przyczyni się do tego, że trądzik stanie się mniej uciążliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *