Bez kategorii

Maść ichtiolowa

Maść ichtiolowa to produkt, o którym często wspomina się w przypadku różnego rodzaju wyprysków na skórze. Stosowany jest również w leczeniu trądziku. Czy jednak jest środkiem skutecznym tak jak np. Nonacne? Docierają do nas wątpliwości internautów na temat tego środka. Zacznijmy więc od przyjrzenia się samemu produktowi, a potem ocenimy jego skład i działanie.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie!

Skład i działanie maści ichtiolowej

Substancją czynną w maści ichtiolowej jest  sulfobituminian amonu. Pod tą trudną do wymówienia nazwą kryje się ichtiol. Jest to produkt uzyskany  z wysokosiarkowych łupków bitumicznych z ery mezozoiku, a następnie poddany obróbce kwasowej. Jest to więc produkt zupełnie naturalny, pochodzący wyłącznie ze składników organicznych.

Główne działanie maści ichtiolowej to działanie bakteriostatyczne i przeciwzapalne, co jest bardzo potrzebne ale tylko przy objawowym leczeniu trądziku. Zatem jest to doskonała propozycja na uzupełnienie kuracji antytrądzikowej, nie zaś jako lek na całe zło.

Zwalcz problem od środka

Aby stosowanie maści ichtiolowej miało sens, musimy również zadbać o pozbycie się przyczyn powstania trądziku bądź innego rodzaju wyprysków. Najlepiej wybrać skuteczne tabletki na trądzik i połączyć tę kurację z maścią ichtiolową. Dzięki temu pozbędziemy się zarówno przyczyn problemu, a dodatkowo zwalczymy przykre objawy w postaci krost trądzikowych, wyprysków czy przebarwień potrądzikowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *