Bez kategorii

Domowe sposoby na trądzik

Podstawowym sposobem walki z trądzikiem jest stałe oczyszczanie skóry z martwych, przywierających komórek naskórka. W tym celu nie musimy od razu udawać się do apteki – możemy samodzielnie przygotować toniki lub maseczki, które będą oczyszczały pory równie dobrze co te zakupione za duże pieniądze.

Gdy trądzik nie jest bardzo nasilony, wizyta u dermatologa nie stanowi konieczności. Nasze babcie od lat stosują metody które są równie dobre co drogie kosmetyki w postaci żelów i peelingów. Apteczne preparaty skutkują na krótką metę – nie leczą jednak przyczyny trądziku.
Sprawdzoną metodą są parówki z gorącej wody z dodatkiem ziół – sprawdza się szałwia lub nagietek, które działają przeciwzapalnie. Pomagają one oczyścić skórę i poprawiają stan skóry. Nie powinny być stosowane u osób które mają problem z naczynkami.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie!

Ziołowe oczyszczanie

Trądzik jest związany w dużej mierze z wewnętrznym zanieczyszczeniem organizmu. Naszą krew można oczyścić za pomocą ziół moczopędnych. Oprócz najbardziej popularnej herbatki z bratka warte zainteresowania są inne ziółka. Nieocenione właściwości mają też pokrzywa, skrzyp, nagietek, mniszek lekarski, perz, lipa oraz krwawnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *