Bez kategorii

Trądzik pospolity

Trądzik pospolity to choroba, która dotyka nie tylko nastolatki. Na chwilę obecną dotyka coraz częściej osoby dorosłe, a leczenie jest o wiele trudniejsze w tym przypadku, ponieważ trudniej znaleźć przyczynę jego powstania. Z trądzikiem pospolitym nie poradzisz sobie sam, konieczna jest wizyta u specjalisty.

Doskonałym sposobem na leczenie cery trądzikowej jest mezoterapia igłowa Poznań, zabieg oferowany przez klinikę Stankowscy-Białach. Zadbaj o swoją cerę i raz na zawsze zapomnij o problemie!

Jak wspomnieliśmy wcześniej z trądzikiem pospolitym walczą nie tylko nastolatki, ale również dorośli. W pierwszym przypadku występowanie trądziku jest znane, bo spowodowało go gwałtowne wzrastanie wydzielania hormonów płciowych. Natomiast u dorosłych przyczyny występowania tego typu trądziku nie są do końca znane. Jednak specjaliści przypuszczają, że za występowaniem trądziku pospolitego u dorosłych może kryć się stres, geny, zaburzenia hormonalne czy też zażywane leki.

Bez względu na przyczynę występowania trądziku pospolitego należy go leczyć możliwie jak najszybciej. Dzięki temu uchronimy się od blizn i przebarwień, których usunięcie bywa bardzo kosztowne. A więc trądzik pospolity powstaje na skutek wzmożonej produkcji łoju jak i nadmiernego rogowacenia się komórek skóry. Aby zauważyć rezultaty z leczenia trądziku pospolitego należy trochę poczekać od momentu zastosowania odpowiedniej kuracji farmakologicznej. Specjalista z pewnością wybierze odpowiedni wariant leczenia, które może być miejscowe bądź ogólne – wszystko zależy od zaistniałych do tej pory zmian jak i rezultatów terapii. Leczenie miejscowe stosuje się w przypadku łagodnego i średniego trądziku, natomiast leczenie ogólne stosuje się w przypadku nasilonego trądziku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *