Tabletki Visaxinum i Visaxinum D – opinie, cena, skład

visaxinum d

Jednym z najpopularniejszych środków, po które sięgają osoby dotknięte trądzikiem, jest Visaxinum lub też jego wersja dla dorosłych o nazwie Visaxinum D. Skąd ta popularność? Oczywiście jest to spowodowane szeroko zakrojoną kampanią reklamową w telewizji, radiu oraz w internecie. Czy jednak produkt ten jest wart naszej uwagi? A może jest to kolejny suplement, który ma na celu jedynie wyciągnięcie pieniędzy z naszych portfeli? Postanowiliśmy przyjrzeć się wszystkim składowi, cenie oraz opiniom internautów na temat Visaxinum i Visaxinum D.

 1. Skład tabletek Visaxinum i Visaxinum D
 2. Cena Visaxinum i Visaxinum D
 3. Opinie i efekty po stosowaniu Visaxinum
 4. Czy Visaxinum powoduje jakieś skutki uboczne?
 5. Czy istnieje skuteczna alternatywa dla Visaxinum?

Skład tabletek Visaxinum i Visaxinum D

Tabletki Visaxinum oraz te w wersji dla dorosłych mają niemal identyczny skład. I tutaj już powinna zapalić się nam lampka ostrzegawcza. Ewidentnie producent próbuje zastosować nieprzyjemną sztuczkę, która ma na celu zmylenie klienta – otrzymuje on niemal ten sam produkt, natomiast w innej oprawie graficznej.

Nie mniej jednak przyjrzyjmy się substancjom zawartym w preparacie Visaxinum. Oto skład:

 • Wyciąg z fiołka trójbarwnego
 • Laktoferyna
 • Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego
 • Wyciąg z liści zielonej herbaty
 • Cynk
 • Niacyna
 • Witamina B6

Co znajdziemy w preparacie przeznaczonym dla dorosłych czyli Visaxinum D?

 • Wyciąg z fiołka trójbarwnego
 • Laktoferyna
 • Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego
 • Wyciąg z liści zielonej herbaty
 • Cynk
 • Niacyna
 • Witamina B6
 • Wyciąg z liści Gymnema Silvestre
 • Wyciąg z kłącza ryżu długiego
 • Wyciąz z ziela melisy

Jak widać, jedyna różnica to dodanie wyciągu z liści Gymnema sylvestre, kłącza ostryżu długiego i ziela melisy. Wg większości ekspertów składniki te mają bardzo niewielki wpływ na kondycję naszej cery, zwłaszcza w tak niedużych ilościach. W produkcie tym brakuje składników, które radzą sobie z trądzikiem u dorosłych i młodzieży. Na pierwszy rzut oka brakuje tutaj czerwonej koniczyny, wyciągu z sarsaparilli czy chociażby pokrzywy, która powinna być jednym z podstawowych składników takiego preparatu.

Ile to kosztuje czyli cena Visaxinum i Visaxinum D

W tej części wpisu poruszę temat istotny, a mianowicie cenę opisywanych produktów. W zasadzie jest ona zbliżona do siebie, jednak Visaxinum D jest nieco droższe od swojej pierwotnej wersji. Jego koszt to ok. 30-33zł za 30 tabletek. Natomiast podstawowa wersja Visaxinum to koszt ok. 22-27zł za 30 tabletek. Dostępne są również opakowania po 60 tabletek, które cenowo wypadają niewiele lepiej jeżeli uwzględnimy cenę jednej tabletki.

Producent zaleca stosowanie 1 tabletki dziennie, więc koszt miesięczne kuracji to ok. 30zł. Wydaje się to niewielkim kosztem jeżeli chodzi o walkę z trądzikiem. Jednak czy skuteczność tego preparatu uzasdania wydanie chociażby złotówki na jego stosowanie? To chyba najważniejsza informacja i na tym skupimy się w dalszej części.

Opinie i efekty po stosowaniu Visaxinum

Przyjrzeliśmy się składowi tabletek Visaxinum oraz Visaxinum D. Jednoznacznie stwierdziliśmy, że zawarte tam substancje są słabo dobrane, a i ich ilość jest zbyt mała żeby dała zadowalający efekt. Mimo wszystko postanowiliśmy zbadać opinie użytkowników tego preparatu. Efekt naszych poszukiwań był w 100% zgodny z naszymi przewidywaniami…

Zdecydowana większość osób, które regularnie stosowały Visaxinum nie była zadowolona z efektu. Niezależnie czy było to Visaxinum D czy też wersja dla młodzieży. Poniżej przytaczamy kilka opinii znalezionych na popularnych portalach internetowych:

„Korzystałam przez ok. 3 miesiące i nie zauważyłam żadnych pozytywnych efektów. Niestety, w moim wypadku Visaxinum zupełnie się nie sprawdził…” Anna, Zgierz

„Visaxinum D miało być moim ratunkiem. W końcu dorosłej osobie nie jest do twarzy z trądzikiem. W sumie nikomu nie jest, ale wiecie o co mi chodzi. Niestety, Visaxinum nie sprawdził się.” Piotr, Warszawa

„Zobaczyłam reklamę w TV i od razu postanowiłam skorzystać. Niestety, Visaxinum nie działa ani trochę tak dobrze jak mówili w reklamie. I to nie tylko moja opinia, bo kilkoro moich znajomych ma takie samo zdanie o tych tabletkach.” Karolina, Szczecin.

To tylko część opinii, które krążą po całej sieci. To chyba jednoznacznie określa, że Visaxinum nie jest preparatem wartym zainteresowania. Być może stanowi uzupełnienie kuracji przeciwtrądzikowej, jednak sam w sobie nie jest w stanie pomóc przy poważniejszych problemach dermatologicznych.

Czy Visaxinum powoduje jakieś skutki uboczne?

Preparat Visaxinum jest suplementem diety, toteż z założenia nie powinien wywoływać żadnych efektów ubocznych podczas stosowania zgodnie z zaleceniami producenta. Składniki w nim zawarte są naturalne i bezpieczne. Co więcej, ilości składników są bardzo małe, dlatego nie obawiałbym się żadnych skutkow ubocznych.

Wyjątek mogą stanowić reakcje alergiczne, jednak jest to już indywidualne uwarunkowanie – alergeny bowiem możemy znaleźć w każdym suplemencie, leku czy żywności. Dlatego istotne jest wcześniejsze zapoznanie się z ulotką lub dopytanie kompetentej osoby np. farmaceuty.

Czy istnieje skuteczna alternatywa dla Visaxinum?

Rynek oferuje sporo produktów – wystarczy odwiedzić dowolną aptekę. Jednak są one do siebie bardzo podobne i często kupujemy identyczne produkty pod innymi nazwami. Jeżeli szukasz skutecznych tabletek bez recepty, to raczej ciężko będzie znaleźć coś w aptece. Pomyśl raczej o produkcie typu Nonacne, którego dystrybucja odbywa się wyłącznie drogą internetową.

Co prawda, preparat ten jest droższy niż Visaxinum czy Visaxinum D, ale otrzymujemy działający produkt do walki z trądzikiem. Imponujący skład tabletek sprawia, że po 2-3 miesiącach kuracji mamy całkowicie „czystą skórę”.

Wybór dobrych tabletek na trądzik to prawdziwa udręka. Z jednej strony kuszą nas produkty mocno reklamowane w TV jak właśnie Visaxinum czy wersja dla dorosłych Visaxinum D – z drugiej natomiast mniej popularne, nierzadko droższe suplementy.

Nic dziwnego, że większość z nas wybiera tańsze i popularniejsze środki, których reklamy często widzimy w telewizji. Nie mniej jednak, większość osób szybko wyrabia sobie opinie na temat tychże tańszych środków – są one tanie, ponieważ mają słaby skład.

Dlatego zdecydowanie lepiej jest przyjrzeć się ulotce przed zakupem i zasięgnąć opinii chociażby w Internecie. Oczywiście przesiewajmy je przez sito, ponieważ nie wszystkie są obiektywne.

Nie mniej jednak, porównując skład popularnego Visaxinum z dostępnym wyłącznie w sieci preparatem Nonacne, ten drugi wypada znacznie lepiej. Nie może więc dziwić fakt, że jest droższy. Swoją drogą, wiele osób cierpiących na trądzik zgodzi się ze mną, że za skuteczny środek są w stanie zapłacić naprawdę dużo – byleby tylko skończyła się ich udręka.