Maść ichtiolowa na trądzik – niska cena gwarantuje działanie?

maść ichtiolowa

maść ichtiolowaMaść ichtiolowa to produkt, o którym często wspomina się w przypadku różnego rodzaju wyprysków na skórze. Stosowany jest również w leczeniu trądziku. Czy jednak jest środkiem skutecznym tak jak np. Nonacne? Docierają do nas wątpliwości internautów na temat tego środka. Zacznijmy więc od przyjrzenia się samemu produktowi, a potem ocenimy jego skład i działanie.

Skład i działanie maści ichtiolowej

Substancją czynną w maści ichtiolowej jest  sulfobituminian amonu. Pod tą trudną do wymówienia nazwą kryje się ichtiol. Jest to produkt uzyskany  z wysokosiarkowych łupków bitumicznych z ery mezozoiku, a następnie poddany obróbce kwasowej. Jest to więc produkt zupełnie naturalny, pochodzący wyłącznie ze składników organicznych.

Główne działanie maści ichtiolowej to działanie bakteriostatyczne i przeciwzapalne, co jest bardzo potrzebne ale tylko przy objawowym leczeniu trądziku. Zatem jest to doskonała propozycja na uzupełnienie kuracji antytrądzikowej, nie zaś jako lek na całe zło.

Zwalcz problem od środka

Aby stosowanie maści ichtiolowej miało sens, musimy również zadbać o pozbycie się przyczyn powstania trądziku bądź innego rodzaju wyprysków. Najlepiej wybrać skuteczne tabletki na trądzik i połączyć tę kurację z maścią ichtiolową. Dzięki temu pozbędziemy się zarówno przyczyn problemu, a dodatkowo zwalczymy przykre objawy w postaci krost trądzikowych, wyprysków czy przebarwień potrądzikowych.

nonacne_pakiet_1Jeśli zastanawiasz się nad skutecznym preparatem, to na pewno dobrym rozwiązaniem jest Nonacne. Niezależnie od tego czy cierpisz na trądzik różowaty, trądzik pospolity czy trądzik młodzieńczy, to ten preparat poradzi sobie z każdym z nich. A to wszystko dzięki niezwykle bogatemu składowi, w którym znajdziemy:

  • czerwoną koniczyne
  • Sarsaparille
  • wyciąg z pestek winogron
  • liść pokrzywy
  • witaminę C
  • cynk

Każdy z tych składników jest nam dobrze znany, jeżeli walczymy z trądzikiem od dłuższego czasu. Stosowanie ich osobno to błąd – dopiero właściwe ich połączenie może przynieść oczekiwane efekty.